Astroloji - fal - günlük burç yorumları - tarot göz çiçek kahve falları - rüya tabirleri - yükselen burç hesaplama - astroloji adına herşey
 

 

Koç

21 Mart

20 Nisan

Boğa

21 Nisan

21 Mayıs

İkizler

22 Mayıs

21 Haziran

Yengeç

22 Haziran

23 Temmuz

Aslan

24 Temmuz

23 Ağustos

Başak

24 Ağustos

23 Eylül

Terazi

24 Eylül

22 Ekim

Akrep

23 Ekim

22 Kasım

Yay

23 Kasım

22 Aralık

Oğlak

23 Aralık

20 Ocak

Kova

21 Ocak

19 Şubat

Balık

20 Şubat

20 Mart

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

 

● Yönetici Gezegeni: Güneş
● Element: Ateş
● Nitelik: Sezgisel
● Uğurlu Sayıları: 1 ve 4
● Gün: Pazar
● Uğurlu Taşı: Sarı pırlanta
● Renk: Koyu Sarı, Altın Rengi, Turuncu
● En Büyük Arzusu: Sahip olmak
● Hayvan: Deniz Kabukluları
● Bitki: Gül, Orkide, Krizantem
● Uğurlu Müzik: Neşeli melodiler
● Kıymetli Maden: Altın
● En Büyük Hatası: Övünmek

 

 

ASLAN BURCU GÜNLÜK FALINIZA BAKIN

AŞK DURUMU

 

Aslan komplimanları ve takdir edilmeyi sever.Bir Aslan'ı kazanmak için en uygun yöntem O'nun üstün yanlarını yine O'na anlatmaktır.Yüzeyde görünen bu gururlu kişiliğin altında, oldukça hassas ve kolayca etkilenebilir bir yapı vardır.Dolayısıyla, Aslan'ın egosunu beslemek, beğeniyi, takdirleri, duyguları açıkça dışa vurmak, birlikteliğin başlangıcının kolaylaşmasına yardım eder.İlk buluşmada Aslan'ın güvenini ve beğenisi kazanmak için, mutlaka her şeyin en iyisi ve güzeli olmasına dikkat etmek gereklidir.En iyiye layık olduğunu düşünen Aslan, sıradan hiç bir şeyle mutlu olamaz.Entellektüel konularda tartışmalara girebilen, zeki, yaratıcı insanlar Aslan'ı etkiler.Ama Aslan'ın fikirlerini paylaşmaktan hoşlandığını ancak kolayca kendi fikirlerinden vazgeçmeyeceğini de hep hatırlamak gerekir.Aslan liderlik rolünü üstlenmeyi sever.Yoğun ve heyecanlı bir ilişki için ideal bir eştir.Sadakate önem verdiği için, kıskanç ve tamamıyla sahip olmak isteyen bir tavrı da vardır.Gerçek bir Aslan ilişkide sadık kalır ama, her zaman yeni maceralar arayışı için özgürlüğe de ihtiyacı vardır.Aslan bonkörlüğü, yaratıcılığı ve sosyalliği ile karşı cinse çok çekici gelir.Fakat O'nun ormanlar kralı olduğunu ve hakimiyet kurmak isteyeceğini asla unutmamak gereklidir.Gereken şartlar sağlandığında, partneri için her şeyi yapabilen, sevgisini göstermekten çekinmeyen, sadık bir eşle bir ömür boyu mutlu bir yaşam sürmek çok keyiflidir.
 

BURÇ SEMBOLÜ

 

Bu burcun işareti, aslanın yelesini ve kuyruğunu gösterir, sembolik olarak "hayvanlar kralı" nın gücü, kükremesi, kraliyet davranışları Aslan tipi ile özdeşleştirilir. Hiyeroglif'te aslan, şiddet ve gazabın sembolü olarak kullanılmıştır. Leonitika olarak bilinen festivaller ve kurban verme törenleri, Güneş'in Aslan burcuna girmesi onuruna, bu devrede düzenlenmekte, ayinleri gerçekleştiren rahiplere de Leones denilmektedir. Persliler tarafından kutlanan bu törenlere Mitra adı verilir.

 

YAŞAM

 

Aslan aşamasında birey çocukluğun tamamlanmasından sonra, ailenin sağladığı güvenlik duygusunun kazandırdığı motivasyonla dışarı açılmaya başlar. Aile ortamında kazandığı, geliştirdiği kişisel özelliklerini dış dünyaya göstermeye başlar. Bunun da ilk dışa vurumları oyunlar ile olur. Evde izole bir şekilde kendi kendine oyun oynayan çocuk bu aşamada artık paylaşabileceği, kendine eşlik edebilecek arkadaşlar edinir. Oyunlarla birlikte belirli düzeyde ilişkiler ve kuralların konması aşamasına gelinir. Bu dönemde bazı oyunların daha gözde olması, daha çok sevilmesi söz konusudur. Çünkü, çocuk belli oyunlarda kendini, benliğini daha rahat ortaya koyup ve daha rahat yansıtabilir. Bu da belli oyunların belli arkadaşlarla oynanmasının tercih edilmesine ve insanlar arasında severek, tercih yapma ve karşılıklı etkileşimler yaşama şansının doğmasına sebep olur. Bu arada, kimi çocuklar sadece kendi koydukları kurallarla oyun oynamak isterken, kimileri de diğerlerinin koyduğu kurallara uymaya razı olabilirler.
 

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

 

● Yay'la uyumlusun ve kozmik ilişki kurarsın.
● Kova'dan öğrenirsin.
● Akrep'le kendine güvenirsin.
● Boğa ile gelişirsin.

 

ASLAN BURCU SEX HAYATI

 

Sevecen, sıcak ve samimi Aslan aşk oyunlarında tam bir ustadır.Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez, ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır.Enerjik doğası gereği, cinsellik hayatın temel taşlarından birisidir.Güneş'in yönettiği Aslan burcu bireyleri, cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir.Aslan'ın partneri için sadece önemli olması yeterli değildir.Tek olmayı ve ilişkiye domine etmeyi ister.Ancak karşısından beklediği tek eşliliğe ve anlayışa, kendisi genellikle poligam davranışlarla cevap verir.Derin duyguları olan Aslan, cinsellikte çabuk hareket eder ve ilk adımı atmaktan çekinmez.Özellikle kendine güvenen Aslanlar, karşı tarafın kendilerini reddetme olasılığını hiç bir zaman düşünmez.Fakat en ufak bir negatif tepki, ciddi anlamda kırılmasına ve kendine dönmesine neden olur.Bir kez girişimde bulunduktan sonra, hayır cevabını alırsa, bir daha asla o insanın yanına yaklaşmaz.Kendisiyle birlikte olan insanların özel, şanslı ve hatta seçilmiş olduklarına inancı vardır Aslan'ın.Dolayısıyla cinsellikte, bu 'seçilmiş' insana karşı duyarlı ve düşüncelidir.Birlikte olduğu insana yaşattıklarıyla, kendi gücünü, kendi becerisini ve kendi dayanılmazlığını görür.Hayatının her alanında olduğu gibi cinsel yaşamında da, birlikte olduğu insandan itaat bekler.İsteklerine karşı çıkılması, tüm keyfinin kaçmasında ve isteğinin yok olmasında önemli rol oynar.

 

KARAKTER ÖZELLİKLERİ

 

Zodyak'ın beşinci sırasında yer alan Aslan, insan türünün evriminde ve kozmik konumunu elde etme macerasında beşinci aşamadır. Buradaki dominant motif, insanın yaratıcı yeteneğinin gelişmesidir. Aslan için yaratıcılık sadece duygusal bir ihtiyaç değil, aynı zamanda egonun kendini ifade etme yöntemidir. Bireyselliğin en belirgin ifadesi, Aslan'da aklın ve duygunun birleşimi olarak kendini gösterir. Aslan burcu bireylerinde ego kendine çıkış noktası, ifade biçimi bulamazsa, içe döner ve ben-merkezcil, tiranik bir karakterin doğmasına neden olur. Aslan bilinçli ya da bilinçdışı bir şekilde süregelen bir dikkati çekme ve kahraman olma arayışındadır. Doğuştan asil olan Aslan, her zaman en iyiyi yaptığı ve bildiği düşüncesinde olduğu için, çevreyle ilişkilerinde edineceği fırsatları ve kazançları kaçırma tehlikesini de yaşar. İmajinasyonu ve yaratıcılığı güçlü bir şekilde ortaya çıkan Aslan, genellikle teoride oluşanları hayata geçirmekte başarılıdır.

Aslan kendi planlamadığı, istemediği değişiklikler karşısında, en az diğer Sabit nitelikteki burçlar kadar direnç gösterir. Ama hedefe anında kilitlenen, gereken enerjiyi ve ruhu katmaktan çekinmeyen yapısıyla, genellikle amacına ulaşır. Bir Aslan'ı köşeye sıkıştırmak, ya da fikirlerini değiştirmesini beklemek kızgınlık, öfke krizlerine kapılmasından başka bir işe yaramaz. Aslan'ın egosu, yanlış olduğunu bilse bile, kendi yolundan dönmeyecek, kendi fikrinden caymayacak kadar kuvvetlidir. Hata yapabileceğini kabul etmeyi öğrenmek, Aslan'ın belki de en önemli hayati ihtiyacıdır. Bu vazgeçememe huyu bir bakıma insan ilişkilerinde sadakat ya da sabır olarak ortaya çıktığı için, bu yanıyla sevilen ve aranılan bir insan olur. Sembolü arslan gibi, O da kendi dünyasının kralıdır. Sıcak yaklaşımları, sevecenliği, dürüstlüğü suistimal edildiğinde ya da kişiliğine dokunulduğunda affetmesi belki de imkansızdır. Pek çok konuya ilgi duyan Aslan, konuşmaları başlatır, herkese söz hakkı verir, ama yine son sözü kendisi söylemek ister. Aslan'ın fiziksel reaksiyonları oldukça gelişkindir. Yaptığı şeyin pratik yanını ya da değerini ele almadan, duygusal olarak hangi aşamada bulunduğuna bakmadan ve mantık çerçevesinde değerlendirmeye sokmadan önce fiziksel eyleme geçmeyi, hareket etmeyi tercih eder. Aslan riski ve dikkat çekmeyi sevdiği için, pek çok insanın başarılı olamayacağını düşündüğü konularda girişim yaparak tatmin olur. Abartmaya ve aşırı reaksiyonlara yatkınlığı, hayatı bir tiyatro sahnesindeymiş gibi yaşamasına, oyunu sevmesine nedendir. Zaman zaman kendi yarattığı krizlerin içinde olmak, sonra kendi kendine çözüm yaratmak Aslan'ın gündelik hayatının kaçınılmaz rutinidir.

Sistemin merkezinde bulunan, egoyu ve yaratıcılığı sembolize eden Güneş, Aslan burcunun da yöneticisidir. Güneş'in etkisiyle Aslan yaşama ve hayatın zevklerine derin bir aşkla bağlıdır. Babacan bir tavrı olan Aslan, hemen her konuda, her zaman insanlara yardım etmekten manevi tatmin elde eder. Bonkörlük, sevecenlik, sıcaklık ve samimiyet Aslan karakterinin ayrılmaz parçalarıdır.

Güneş gibi parlayan kişiliği ile Aslan, toplumda, yakın çevresinde sevilen ve kimi zaman da kıskançlık odağı haline gelebilen bir insandır. Sıkıntılarını, dertlerini paylaşmayı sevmeyen Aslan, bu gibi durumlarda zayıf yanını gözlerden uzak tutmak için kendi mahremiyetine çekilmeyi tercih eder. Eğlenceyi, lüksü, debdebeyi seven yapısıyla kimi zaman tembellik etmekten de çok hoşlanır.

 
 

RÜYAMDA

GÖRDÜM

 

DİĞER ASTROLOJİ KONULARI

Erkeğin kalbine giden yol Burçların nitelikleri Burcunuz ve seks Burca göre saç şekli
Burca göre annelik Gruplar ve elementler Burca göre tatil Burca göre favori pozisyon
Burca göre beslenme Entel burçlar Seks sonrası Burçlar arası gruplama
Burçlar ve çiçekler Burçların genel özellikleri Burçlar arası uyum Favori mekan
Burca göre diyet Ağacınız Burca göre karşı cins Kedi ve köpek burçları
Burca göre parfüm Burca göre anne ve babalık Burçlar ve sağlık Astroloji nedir
Burca göre tatil Burçlarda arkadaşlık Favori saatler
       

Bu Sayfayı Paylaşın

Fal | Güzel Sözler | Şarkı Sözleri | Fıkralar