Astroloji - fal - günlük burç yorumları - tarot göz çiçek kahve falları - rüya tabirleri - yükselen burç hesaplama - astroloji adına herşey
 

 

Koç

21 Mart

20 Nisan

Boğa

21 Nisan

21 Mayıs

İkizler

22 Mayıs

21 Haziran

Yengeç

22 Haziran

23 Temmuz

Aslan

24 Temmuz

23 Ağustos

Başak

24 Ağustos

23 Eylül

Terazi

24 Eylül

22 Ekim

Akrep

23 Ekim

22 Kasım

Yay

23 Kasım

22 Aralık

Oğlak

23 Aralık

20 Ocak

Kova

21 Ocak

19 Şubat

Balık

20 Şubat

20 Mart

BALIK BURCU ÖZELLİKLERİ

 

● Yönetici Gezegeni: Neptün
● Element: Su
● Nitelik: Değişken
● Uğurlu Sayıları: 2, 6
● Gün: Cuma
● Uğurlu Taşı: Akuamarin
● Renk: Turkuaz, Nil Yeşili
● Tarot kartı: Ay
● Hayvan: Balıklar
● Bitki: İncir, Söğüt Ağaçları, Nilüfer, Fulya
● Kıymetli Taş: İnci
● Kıymetli Maden: Platin
● En Büyük Hatası: Kendini kötülemek

 

 

BALIK BURCU GÜNLÜK FALINIZA BAKIN

AŞK DURUMU

 

Balık ilk bakışta büyüleyicidir.Genellikle çok kibar ve yumuşacık bir tarzı vardır Balık insanının.Aslında, bir romantizm ve rüya aleminde yaşar.Hassas, gizemli özelliklerinin yanında, psişik yetenekleri de yaşamında önemli rol oynar.Kolayca sevmeye ve aşık olmaya yatkın bir yapısı vardır.Balık doğru insanı buluncaya kadar, pek çok aşk ilişkisi yaşayabilir.Sürekli bir ilişki için, duygusal ihtiyaçlarına karşılık bulması ve kendini güvenlikte hissetmesi gereklidir.Her türlü insana ve ortama kolayca adapte olabilen Balık insanları, gerçekten çok çekicidirler.Bir Balık insanının gönlünü kazanmak için, dış görünüşüne iltifat etmek, ya da yaptığı bir şeyleri takdir etmek doğru bir başlangıç olur.Eğer Balık'a yeterince düşünceli, nazik, sevgi gösterebilen tavırlarla yaklaşılırsa, karşılığında inanılmaz bir sevgi ve sadakat verecektir.Eğer Balık ilişkide eleştirel yaklaşımlar ve sadakatsizlik görürse, tolerans gösteremeyip, incinip, yıkılan özelliktedir.Balık insanı sevdiği için her şeyi yapabilecek ve göze alabilecek kapasitededir.Bir kere sevdiği zaman, tüm vaktini, enerjisini ve kaynaklarını bu insan uğruna harcayabilir.Balık sanata ve karşılıklı iletişim kurmaya bayılır.Mistisizm, doğaüstü, deniz ve güzel sanatlar ilgisini çeken konular arasındadır.Bu hassas burcun üyeleri, reddedilmeyi ya da tamamıyla göz ardı edilmeyi hiç sevmezler.Oldukça iyi bir dinleyici olan Balık insanları, aynı zamanda başkalarına empati duymakta da ustadırlar.Balık aradığı sevecen, sadık ve şefkatli eşi bulduğu zaman, başka hiç bir şey O'nu aşkından döndüremez.Seçtiği ve sevdiği eşinin yaptığı her şeyi, verdiği her kararı karşı çıkmaksızın kabul eder.Oldukça romantik ve duygusal bir aşık olan Balık insanı, sevdiğinin ihtiyaçların cevap verebilmek adına her şeyi yapabilir.
 

BURÇ SEMBOLÜ

 

Balık burcu birinin başı kuzeye, diğerinin başı ise güneye yani Güneş'in yoluna paralel bakan iki balık tarafından sembolize edilir. Yeni Ahit'te balıkla ilgili pek çok sembol bulunur. Pasif Balık özellikleri İsa'nın öğretisinde öz olarak evrensel sevgi, kendini geri plana alma ve hizmet olarak vurgulanır.
 

YAŞAM

 

İlk Su grubu burç Yengeç, kişiliğin yaratılmasına karşı bireyin verdiği karşılıklar ve reaksiyonlarken, ikinci Su burcu olan Akrep, bir ruhun doğumuna fırsat verebilmek için egonun ölümüne izin verir. Zodyak'ın son burcu ve Su grubu burçların da sonuncusu olan Balık'da ise her şey bambaşka bir şekilde yaşanır. Zıt burcu olan Başak'da büyük bir detaycılık ve analiz etme özelliği görülürken Balık da her şeyin bir bütün halinde algılanması, sübjektif bir düzeyde yaşanması, ve bir çözülme söz konusudur. Balıkla birlikte zodyakta bir siklusun kapanması söz konusuyken, aynı zamanda insan hayatına ait bir dönemin de son bulması yaşanır. Burada artık, o ana kadar kazanılanlar kazanılmış, yerine getirilebildiği ölçüde görevler tamamlanmış ve hayat yaşanmış ve kazanılmış yeni bir karma ile geri dönüş yaşanacaktır. Birey bu aşamada artık yaşlanmıştır. Fiziksel vücutla beraber, ruhun da maddeden çözülmesi zamanı gelmiştir. Dolayısıyla, Balık aşamasında bir teslimiyet, dünyevi olaylar ve arzulardan el etek çekmeye hazırlık, kendini inzivaya çekme mümkündür. Bu evrenin büyük rahminden gelen her şeyin geri verilmesini ve oraya dönüşü sembolize eder. Burada hissedilen duygular bireylere, şeylere olmaktan çok evrene, kozmoza ve mutlak zekaya duyulan sevgidir. Her şeyin bir bütünlük içinde görülmesi, hissedilmesi ve yaşanması söz konusudur.
 

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

 

● Yengeç'le mutluluğu yakalarsın.
● Basak'tan çok şey öğrenebilirsin.
● İkizler'le huzuru yakalarsın.
● Kova ile evrensel bağ kurarsın.

 

BALIK BURCU SEX HAYATI

 

Duygularıyla yaşayan Balık için cinsellik de duygusallığın başka bir boyutudur.İçgüdüleri ve sezgileri oldukça ön planda olduğu için, kendi cazibesini çok iyi bilir ve kendisini kimin isteyebileceğini, ya da kim tarafından reddedilebileceğini çok iyi tahmin eder.Aslında elde etmek istediği derin bir duygusal paylaşımdır.Cinselliği ve bedensel cazibesini bunu elde etmek için kullanmaya eğilimlidir.Gizemli görünüşüyle karşı cinsin her zaman ilgi odağı haline gelmekte tam bir ustadır.Kaos ve karmaşa gezegeni Neptün tarafından yönetilen Balık insanı, bazen hangi duygular içinde olduğunun ayrımına varamaz.Salt cinsel dürtüyle hareket etse bile, bunun derin bir duygusallık olduğu konusunda ısrar edebilir.Kendini anlamaya, tanımaya başladığı zaman ise, cinselliğini daha rahat kabul edip, yaşayabilecektir.Zengin hayal dünyası, estetik duyarlılığı ve gelişkin duyuları Balık'ı bir fantezi üretme makinesi haline getirebilir.Özellikle duygusal paylaşımda bulunduğu bir partneri varsa, bu fantezilerin başrolünü o üstlenir.Balık'ın empati mekanizması ve insanlara karşı duyarlılığı çok gelişmiştir.Dolayısıyla kendi istekli olmadığı zamanlarda bile, partnerine hayır demeyi bilmez.Kendi istek ve arzularını bir kenara bırakmayı, meziyet kabul ettiği için, cinsellik tek tarafın hegamonyasında olan bir faaliyet halini alabilir.Ayak fetişizmi en sık Balık burcu insanlarında rastlanır.
 

KARAKTER ÖZELLİKLERİ

 

Zodyak'ın son burcu olan Balık, insanoğlunun evrendeki macerasının ve kişisel gelişiminin de son basamağıdır. Buradaki amaç, bu aşamaya kadar öğrenilen ve özümsenen her şeyin kullanıma sokularak, insan türünün bireysel ve toplumsal mükemmelliğe ulaşmasını sağlamaktır. Bu mükemmellik arzusu bireysel seviyeden çok daha geniş bir platformda, insan türü için arzulanmaktadır. Bütün Balıklarda bu geniş kapsamlı amaç görülmese de, en azından kişisel seviyede bulunur. İmajinasyonu ve idealizasyonu çok yüksek olan Balık, kendi motifleriyle uyumlu olmayan insanlarla ilişkilerde ve durumlarda zorlanır. Bu, gerçeği görememesinden değil, sadece kabul edememesinden kaynaklanır. Gerçek dünyadan uzaklarda bir idealler sistemi içinde yaşamayı tercih ettiği için filozofik disiplinlere ve dine karşı da yatkınlığı yüksektir.

Değişken burçların hepsi gibi, sonuncusu olan Balık da değişime kolay uyum sağlar. Fakat tüm Değişken burçlardan daha fazla, kendi ihtiyaçlarını, kendi gerçeğini, gelişimindeki adımları görmezden gelmesi, hatta yok sayması söz konusudur. Bu mekanizma, Balık'ın en büyük dezavantajıdır. Diğer taraftan da bu esneklik kişisel bir gücün, insanları etkileyebilme ve kendini sevdirme yeteneğinin kaynağını oluşturur. Sembolü olan, iki ayrı yöne giden balık gibi, Balık burcu da güçlü olmak, hayatının sorumluluğunu almak ya da kendini evrenin, hayatın akışına bırakmak gibi birbirinden farklı uçlardaki seçimler arasında gider gelir.

Duygusal reaksiyonlar Balık için karakterinin en belirgin çıkış noktasıdır. Balık ancak duygusal anlamdaki irdelemesini tamamladıktan sonra, fiziksel eyleme geçip, işin pratik tarafıyla ilgilenir ve mental boyutta da analiz etmeye başlar. Çekingen bir yapı sergilemesine rağmen, Balık kurallarla oynamaktan korkmaz. Sezgisel doğasının da katkılarıyla genellikle ulaştığı sonuç doğrudur. Duygularıyla hareket etmeye eğilimli olan Balık için mantık süzgecini kullanmak oldukça zordur. Dolayısıyla her hangi bir şeye karşı bağımlılık geliştirmek konusundaki kontrol mekaniması da zayıftır. Duygusal dengenin korunabilmesi için, Balık'ın yalnız kalabilmesi, kendine tazeleyebilmek ve yenileyebilmek için zaman ayırması ya da alternatif tekniklerin kullanması temel gereksinimidir. Özellikle su kenarı bir ortamda bulunmak, suda olmak ya da en azından su sesini duymak bu bağlamda, pozitif etkiler getirir.

Çağımızda ruhsallık ve hassasiyetle özdeşleştirilen Neptün tarafından yönetildiği düşünülen Balık, eski çağlarda bilgelik ve anlayış gezegeni Jüpiter tarafından yönetilmekteydi. Birbirine benzeyen kalitelerden sorumlu olan bu iki gezegenin de Balık kişiliği üzerinde etkileri vardır. Balık, idealistik, hassas ve kendini feda etmeyi seven bir karaktere sahiptir. Utangaçlık, çekingenlik, egoyu öne çıkaramama tipik Balık özellikleri arasındadır. Neptün ile olan bağlantısı Balık'ın hayatı boyunca karmaşık bir gelişim süreci izleyebileceğinin de göstergesidir. Balıkların pek çoğu organize olamayan, dağınık, konsantrasyon bozukluğu yaşayan ve yavaş hareket etmeye eğilimli bir yapıdadır. Kişisel alışkanlıkları genellikle çevrelerine verdikleri duygusal reaksiyonla endekslidir. Sınırsız hayal dünyası, imajinasyon yeteneği, başarılı yazar, hikayeci ya da patolojik seviyede yalancı olmasına neden olur. Soyut olanı kavrayabilme yeteneği, Balık'ın teorik konularda ve dini alanda da ciddi başarılar elde etmesinin temel nedenidir.

 
 

RÜYAMDA

GÖRDÜM

 

DİĞER ASTROLOJİ KONULARI

Erkeğin kalbine giden yol Burçların nitelikleri Burcunuz ve seks Burca göre saç şekli
Burca göre annelik Gruplar ve elementler Burca göre tatil Burca göre favori pozisyon
Burca göre beslenme Entel burçlar Seks sonrası Burçlar arası gruplama
Burçlar ve çiçekler Burçların genel özellikleri Burçlar arası uyum Favori mekan
Burca göre diyet Ağacınız Burca göre karşı cins Kedi ve köpek burçları
Burca göre parfüm Burca göre anne ve babalık Burçlar ve sağlık Astroloji nedir
Burca göre tatil Burçlarda arkadaşlık Favori saatler
       

Bu Sayfayı Paylaşın

Fal | Güzel Sözler | Şarkı Sözleri | Fıkralar