Astroloji - fal - günlük burç yorumları - tarot göz çiçek kahve falları - rüya tabirleri - yükselen burç hesaplama - astroloji adına herşey
 

 

Koç

21 Mart

20 Nisan

Boğa

21 Nisan

21 Mayıs

İkizler

22 Mayıs

21 Haziran

Yengeç

22 Haziran

23 Temmuz

Aslan

24 Temmuz

23 Ağustos

Başak

24 Ağustos

23 Eylül

Terazi

24 Eylül

22 Ekim

Akrep

23 Ekim

22 Kasım

Yay

23 Kasım

22 Aralık

Oğlak

23 Aralık

20 Ocak

Kova

21 Ocak

19 Şubat

Balık

20 Şubat

20 Mart

KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

 

● Yönetici Gezegeni: Satürn ve Uranüs
● Element: Hava
● Nitelik: Çılgınlık, Deha
● Uğurlu Sayıları: 4, 8
● Gün: Pazar
● Uğurlu Taşı: Amatis ve Yeşim
● Renk: Koyu Koyu mavi, Gece mavisi
● Uğurlu Koku: Sümbül, yasemin, violet
● Uğurlu Müzik: Pop müzik
● Bitki: Hercai menekşesi, Kır çiçekleri
● En Belirgin Özelliği: İş birliği
● En Büyük Arzusu: Yoksullara yardım
● En Büyük Hatası: Başkalarını beğenmemek

 

 

KOVA BURCU GÜNLÜK FALINIZA BAKIN

AŞK DURUMU

 

Kova her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir.Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir.Zaman zaman soğuk, mesafeli ve kendini beğenmiş dursa bile, aslında diğer insanlara değer veren, onları düşünebilen ve kimi zaman da bağlanabilen bir yapıdadır. Hümaniter bir yapısı olan Kova, oldukça rasyonel bir yoldan hayata katılımda bulunmayı tercih eder.İyimserlik yaşamında temel ilkedir.Flört etmeyi ve dostluklar oluşturmayı çok sever.Kova'nın dikkati en çok entellektüel anlamda uyaranlara açıktır.Etkili ve iyi bir konuşma şekli de olumlu adımların başında gelir.Oldukça açık fikirli olan Kova insanı, eleştirileri rahatlıkla karşılar ve diğer insanların fikirlerine saygı duyar.Esneklik ve tolerans Kova'nın en önemli karakteristikleridir.Savunmaya geçerken her zaman düşünen Kova insanı, asla çok kıskanç ve aşırı duygusal olmaz.Kova'nın ilişkiye başlayabilmesi ve yürütebilmesi için belirgin bir yönteme ihtiyacı yoktur.Ancak enteresan deneyimler, farklı ortamlar, değişiklik, partnerine daha yakınlaşmasında önemli ve etkili role sahiptir.Kova'nın ilişkisini geliştirmek ve güven duymak için zamana ihtiyacı vardır.Küçük hataların ilişkide gündemde olması büyütülmesi Kova'nın rahatsızlık hissetmesine neden olur.Yanlışları durmadan dile getiren bir partner, Kova'nın kendisini mutsuz hissederek, uzaklaşmasına yol açar.Her ilişkide olduğu gibi aşkta da Kova insanının tam anlamıyla kendini teslim etmesi, kişiliğini olduğu gibi ortaya koyması çok güçtür.Karşı taraf sadakatini koruduğu ölçüde, O da sadık kalacaktır.Genellikle Kova söz vermeyi sevmeyen bir insandır, ama verdiği sözleri mutlaka yerine getirir.Ancak aşırı talepkar, kıskanç ve eleştirici tutumlar ilişkide soğukluğa hatta ayrılığa neden olur.Kova yaşamı paylaşabileceği, beraber gelişebileceği, yeni deneyimlere beraber atılabileceği, akılcı ve akıllı bir eş arayışındadır.
 

BURÇ SEMBOLÜ

 

Sembol birbirine paralel iki su, elektrik ya da ışık dalgası olarak görülür. Kova bir Hava burcu olarak, sezgi ve muhakemesel zekanın karışımından meydana gelen bir sevgiyle oluşmuş evrensel insanlık kardeşliğini sembolize eder. Ayrıca Kova, elindeki kaptan su boşaltan bir erkekle de sembolize edilir. Bazen Zodyak sembollerinde bir elini havaya kaldırmış elinde bir asa veya dal da tutarken, kimilerinde ise bir kadın olarak da resmedilmiştir. Kova her zaman su kapları ya da ölülerin küllerinin konduğu kaplarla özdeşleştirir. İbranice ismi delphi yani su küpü olan Kova burcu, arınmayı, vaftizi de sembolize eder.

 

YAŞAM

 

İlk Hava grubu burç olan İkizler içgüdüsel zekayı temsil ederken, ikinci Hava burcu Terazi bunun ilişkilere yansıyan durumunu, üçüncü Hava burcu Kova ise idealize edilmiş ilişkileri ortaya koyar. Başka bir deyişle, İkizlerde birey iletişim kurarken karşısındakinin reaksiyonlarına ya da alacağı geri beslemeye karşı kısmen de olsa duyarsızdır. İkizler evresinde önemli olan iletişim kurmuş olmaktır. Terazi evresine gelindiğinde, bu defa birey karşısında en az bir kişi olsun ve geri besleme elde edebilsin, iletişim kurarak bir yere ulaşsın ister. Kova aşamasına gelindiğinde ise, artık kurulacak iletişim bir ideal haline getirilir. Burada büyük idealler ve amaçlar söz konusudur. Dolayısıyla, bu ideallere ulaşabilmek, amaçları gerçekleştirebilmek için her zaman birden fazla insanın, başka bir deyişle arkadaşların varlığına ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra, Oğlak aşamasında toplumsal statü ile ilgili kişisel hedeflerine ulaşabildiği ölçüde ulaşan birey, Kova'ya geldiğinde, etraftaki insanların da refahını, yaşamını, ihtiyaçlarını genel bir çerçeve içinde düşünmeye başlar. Bu etapta söz konusu olan ilk toplumsal yakın çevre, arkadaşlar ve dostlarla başlamakta, giderek büyüyen halkalar içinde tüm topluma kadar ulaşmaktadır. Dolayısıyla, Kova aşaması bireyselliğin yeniden göz ardı edilmeye başlandığı, kollektivitenin yine önde olduğu devrelerden biridir. Bir nevi büyük idealler ve bu doğrultularda yapılan devrimlerin arkasından koşmak söz konusudur. Bu idealler doğrultusunda beslenen büyütülen ümitlerin varlığı, arzular da söz konusudur.
 

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

 

● İkizler ve Terazi ile mutlu ve uyumlusun.
● Aslan'dan ders alabilirsin.
● Akrep'le gelişirsin.
● Boğa ile güçlenirsin.
● Yay senin kozmostaki kapındır.

 

KOCA BURCU SEX HAYATI

 

Özgürlüğüne ve yeniliklere çok düşkün olan Kova'nın cinsel alanda da tek bir eşe bağlanması mümkün değildir.Bağımsızlığına çok düşkün olduğu için, kendini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana veremez, açılamaz.Orijinalite ve egzantiriklikle özdeşleştirilen Uranüs tarafından yönetilen Kova, cinsel hayatta da oldukça farklı alışkanlıklara ve davranış biçimine sahiptir.Cinsel anlamda aktif olabilmesi için, mental olarak da uyarılmaya ihtiyaç duyar.Kova Sabit nitelikte bir burç olduğu için cinsellikte de oldukça yavaştır.Zaten kendisini beyniyle, düşünceleriyle özdeşleştiren ve bireysellikten oldukça uzak bir karaktere sahip olan Kova için cinsellik olmazsa olmaz değildir. Hümaniter ve demokrat bir tarzı olduğu için cinsellikte de her zaman eşitlik ilkesine göre hareket eder.Kova kadını da erkeği de ilk adımı atmaktan hiç çekinmez ama, sonraki davranışlarını karşı tarafın reaksiyonuna göre ayarlar.Bu eşitlikçi yapı, partnerin ihtiyaçlarına, arzularına karşı duyarlılık da geliştirmesine ve düşünceli bir eş olmasına yardım eder.Sadece bedeniyle ilgilenen, düşüncelerine, zekasına ve mental kapasitesine önem vermeyen bir partnerle, Kova'nın bir kereden fazla cinsellik yaşaması mümkün değildir.Kendisi de belli bir mental kapasiteye sahip olmayan insanlarla beraber olmamayı tercih eder.Soğuk durmasına rağmen, yeterince uyarıldığı zaman Kova, ateşli bir aşık halini alır.
 

KARAKTER ÖZELLİKLERİ

 

Zodyak kuşağının onbirinci burcu olan Kova, insanın evrensel gelişiminin ve kozmostaki yolculuğunun da onbirinci aşamasıdır. Aslan'da yoğun şekilde beslenmeye başlayan insanın bireyselliği, Kova'ya geldiğinde kendini çok daha geniş bir spektrum içinde bulur. Oğlak'da toplumsal yapılanma ve kural koyma aşaması geçildikten sonra, Kova'da toplumun fonksiyonelliğini devam ettirebilmek amacıyla, insan odaklı organizasyonlar oluşturulur. Kovalar Zodyak'ın enteresan bireyleridir. Sosyal ilişkilerdeki yetenekleri, sadakatleri, adaletli davranış biçimleri ve objektif doğaları sayesinde, pek çok insan tanır ve dostluklar oluştururlar. Maddi standartlara yaşamında çok önem vermeyen Kova, toplumsal ve insanı boyutta aldığı sorumluluklarla yaşamını sürdürmeyi ve tatmin olmayı tercih eder. Son Sabit burç olan Kova, diğer benzerleri gibi, kendi dışında gelişen ve ortaya çıkan değişimlere, farklılaşmalara karşı dirençlidir. Özellikle entellektüel boyutta, bu direcin şiddetle görülmesi olasıdır. Büyük değişimler daha kolay kabul edilirken, günlük planların değişmesi ve esneklik gerektiren durumlar Kova'nın tepki göstermesine neden olur. Elinde su dolu bir kap taşıyan bir erkek figürüyle sembolize edilen bu burç, insanlığın toplu ruhunu anlatmaktadır. Kova genellikle idealist yaklaşımlarla, prensiplerle insanlığın çıkarı için çalışmayı kendine vazife edinir. Aslında bağımsızlığına çok düşkün olan Kova, farklı bir düşünce sistemine de sahiptir. Otoriter bir sistemle ve dogmatik kurallarla karşı karşıya kaldığında ciddi isyanlar görülebilir. Kova kimi zaman inisiyatif almakta çekimser kalabilir, ancak bir şeyin içine girdiği ya da bir fikre inandığı zaman hareket yeteneği artar ve hızlanır. Emir almaktan, başkaları tarafından güdülenmekten hiç hoşlanmayan Kova'nın bir şey yapabilmesi için kendinin istemesi ilk şartıdır.

Kova yaşamındaki her deneyime, tecrübeye entellektüel boyutta reaksiyonlar verir. Fiziksel eyleme geçmeden, bir şeyin pratik yanını değerlendirmeye almadan ve gerçek duygularını incelemeden önce Kova düşünmeye ve düşünsel boyutta irdelemeye eğilimlidir. İlişkilerde de düşüncenin ön planda olması, ihtirassız ve sahip olmayı, olunmayı sevmeyen bir karakterin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Aslında Kova duygularına odaklandığı zaman, tutkulu ve sevgi dolu bir davranış biçimi de sergiler.

Modern astrolojide Kova'nın yöneticisi, egzantirikliğiyle ve eklektik yapısıyla tanınan Uranüs'tür. Klasik doktirinde ise Satürn, Kova'nın yönetici gezegeni olarak kabul edilmiştir. Aslında bu iki gezegenin sembolizması birbirine oldukça aykırıdır, fakat Kova'da bu karakteristikleri dönüşümlü olarak görmek mümkündür. Kova'nın en belirgin uranüsyen özelliği, önceden vereceği tepkilerin belirlenememesi ya da hangi düşüncede olduğunun saptanamaması olarak kabul edilebilir. Satürn'ün etkisi ise, Kova'ya stabilizasyon kazandırır. Kimi zaman son derece özgün bir davranış biçimi, kimi zaman da gelenekselliğe dalmış bir Kova görmek hiç şaşırtıcı olmaz. Geçmişle, tarihle, antikalarla çok yakından ilgilendiği gibi, Kova çağın çok ilerisine ait düşünceleri de üretiyor olabilir.

Satürn'ün etkisi altındaki Kova'nın özel yaşamı daha yeknesak hatta başka insanlar tarafından sıkıcı olarak bile nitelendirilebilir.
Özgün ve orijinal olan her şeyden etkilenen Kova burcu insanı, enteresan ilişkiler ve marjinal insanlarla kurduğu bağlantılarıyla gelişir ve tatmin olur.

 
 

RÜYAMDA

GÖRDÜM

 

DİĞER ASTROLOJİ KONULARI

Erkeğin kalbine giden yol Burçların nitelikleri Burcunuz ve seks Burca göre saç şekli
Burca göre annelik Gruplar ve elementler Burca göre tatil Burca göre favori pozisyon
Burca göre beslenme Entel burçlar Seks sonrası Burçlar arası gruplama
Burçlar ve çiçekler Burçların genel özellikleri Burçlar arası uyum Favori mekan
Burca göre diyet Ağacınız Burca göre karşı cins Kedi ve köpek burçları
Burca göre parfüm Burca göre anne ve babalık Burçlar ve sağlık Astroloji nedir
Burca göre tatil Burçlarda arkadaşlık Favori saatler
       

Bu Sayfayı Paylaşın

Fal | Güzel Sözler | Şarkı Sözleri | Fıkralar