Astroloji - fal - günlük burç yorumları - tarot göz çiçek kahve falları - rüya tabirleri - yükselen burç hesaplama - astroloji adına herşey
 

 

Koç

21 Mart

20 Nisan

Boğa

21 Nisan

21 Mayıs

İkizler

22 Mayıs

21 Haziran

Yengeç

22 Haziran

23 Temmuz

Aslan

24 Temmuz

23 Ağustos

Başak

24 Ağustos

23 Eylül

Terazi

24 Eylül

22 Ekim

Akrep

23 Ekim

22 Kasım

Yay

23 Kasım

22 Aralık

Oğlak

23 Aralık

20 Ocak

Kova

21 Ocak

19 Şubat

Balık

20 Şubat

20 Mart

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

 

● Yönetici Gezegeni: Satürn
● Element: Toprak
● Nitelik: Öncü
● Uğurlu Sayıları: 2, 8
● Gün: Cumartesi
● Uğurlu Taşı: Grena
● Renk: Koyu Yeşil, Kahverengi
● Tarot kartı: Şeytan
● Hayvan: Keçi ve Diğer boynuzlular
● Bitki: Karanfil, Sarmaşık, Çam, Kavak ve Karağaç
● Kıymetli Taş: Kara Elmas, Kehribar, Kıymetli
● Maden: Kurşun
● En Büyük Hatası: Merak

 

 

OĞLAK BURCU GÜNLÜK FALINIZA BAKIN

AŞK DURUMU

 

İlk karşılaşmada soğuk bir intiba yaratan Oğlak insanı, aslında bunu ihtiyatlı olmak arzusuyla geliştirdiği bir savunma mekanziması olarak kullanır.Kariyer yaşantısı hayatının en önemli ilgi alanı olmasına rağmen, tiyatro, müzik ve diğer sanat dallarını da sever.Genellikle entellektüel kapasitesi yüksek, yaşamsal amaçları kendilerininkine benzeyen insanlarla beraber olmayı tercih eder.Oğlak ciddi konularda tartışmayı sever, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır.Bu burçta doğan insanlar bu yönlerinin pek afişe etmek istemeseler de, lüksü sever.Oğlak paranın, yaşam güvenliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür.Dominant bir karaktere sahip Oğlak'ın aşkını kazanmak çok kolay değildir.Genellikle ikna eden değil ikna edilen olmayı bekler.Beraberliğin başında, karşı tarafın ciddiyetine inanması temel gereksinimdir.Sürekli fikir değiştiren, söyledikleriyle yaptıkları arasında farklılıklar olan insanlara karşı, Oğlak'ın toleransı oldukça düşüktür.Oğlak salt duygularıyla hareket eden, yaşamlarını duygularına endeksleyen insanlarla birlikte olmakta zorlanır.Zira Oğlak kontrolü, soğukkanlılığı ve mesafeli davranış biçimini bir meziyet olarak kabul eder.İlişkisini ciddiye aldığı gibi, partnerinin de ilişkide ciddi ve özverili davranmasını bekler.Birlikte olduğu insan gururunu okşar, neşelenmesini sağlar ve sevgisine inandırabilirse, Oğlak çok ihtiraslı, sevecen ve esirgeyici bir aşık olabilir.
 

BURÇ SEMBOLÜ

 

Oğlak burcunun sembolü, Kaldeliler tarafından Capricornus olarak bilinen kuyruğu balık, kendi keçi bir semboldür. Pek çok kültürde, mitolojik olarak bilinçaltını sembolize eden denizden gelen ve geceleri yerine geri giden, insanlara medeniyetin yollarını öğretmeye çalışan bir yaratık ile özdeşleştirilir. İlkel dinlerde keçi, her zaman kurbanlık bir hayvan olarak kabul edilmiştir. Filistinliler'de yarı balık tanrı Dagon, Babil'de ise Oannes Oğlak ile özdeşleştirilir.

 

YAŞAM

 

Zıt burcu olan Yengeç anneyi, evi ve babanın manipülasyonu temsil ederken, Oğlak babayı, dış dünyayı ve annenin manipülasyonunu temsil eder. Oğlak, doğal Tepe Noktası ve horoskoptaki en güçlü ev pozisyonudur. Doğum haritasını ikiye bölerek, bireysellikle kollektivitenin birbirinden ayrılmasını ve tekrardan entegre olmasını sağlar. Yay'da toplum içine yeniden doğan ve kollektif yaşantının kurallarını kabul ettiğine inanılan birey, artık Oğlak aşamasında, kendine bu toplum içinde bir statü elde etmeye çalışacaktır. Belki yaşadığı toplumun hiyerarşisi içinde, Yay'da öğrendiği kuralları ve yasaları uygulamaya koyarak ileri noktalara doğru ilerlemek için mücadele etmeye başlayacaktır. Temelinde, Akrep'de öldürülen ve Yay'da kollektif bir platforma tekrar doğuşu sağlanan egonun dışa vurumu ve kollektif bir şekilde kabul görmesini sağlamak içgüdüsü yatar. Bu aşamada bireyin miras ya da kalıtım yoluyla getirdiklerinin ötesinde bazı şeyler başarması ve kazanması gerekir. Yani bir yerde, ilksel model olan anne-babayı aşma, onlardan farklı özelliklere de sahip olma arzusunun ve gereğinin yaşanmasının söz konusu olduğu da söylenebilir. Oğlak'la birlikte kişiliğin oturması, sosyal ve toplumsal seviyede yaşanması, bununla bağlantılı olarak statü ve toplumsal kabul sağlayacak her türlü tekniğin geliştirilerek uygulamaya sokulması söz konusudur. Bu doğrultuda bakıldığı zaman, bireyin yaşamını idame ettirecek bir işten öteye giderek kendine, isim, unvan kazandıracak bir arayış içinde olması, kariyer yapmayı istemesi doğal görülecektir. Bu çerçevede bireyin tüm bunları elde edebilmek doğrultusunda hırs yapması, tutkular geliştirmesi, maddeyi iyi manipüle edip, gerekli kazançları sağlayabilmek doğrultusunda organize ve inşa edici bir biçimde hareket etmesi mümkün olacaktır.
 

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

 

● Boğa ile mutluluğu yakalarsın.
● Başak ile uyumlusun.
● Yengeç'ten çok şey öğrenirsin.
● Koç'la güvende olursun.
● Terazi ile ilerler ve kozmik bağ kurarsın.

 

OĞLAK BURCU SEX HAYATI

 

Disiplin ve yapılanma gezegeni Satürn'ün etkisindeki Oğlak burcu insanları yaşamlarının diğer alanında olduğu gibi, cinsel hayatlarında da bir düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar.Programlı bir cinsel yaşam, Oğlak'ın kendini daha iyi hissetmesine neden olur.Tedbir ve ihtiyat hayatının anahtar kelimeleri olduğu için, ne kadar tutkulu olursa olsun, Oğlak tekeşliliği tercih eder. Ayakları yerden bir türlü ayrılamadığı için, cinsel hedeflerinde de ulaşabileceklerine kilitlenir.Boş yere, sadece bedensel tutkularına diş geçiremediği için, karşı cinsin peşinden koşması mümkün değildir.Toprak elementinden bir burç olan Oğlak'ın cinsel dürtüleri yoğundur ve oldukça istekli bir yapısı vardır.Ancak geleneklere, kurallara ve dış dünyanın değerlerine verdiği önem burada da kontrollü olmasına nedendir.Mahremiyete de verdiği değer sonucunda, toplumsal ortamlarda evli olduğu eşine bile cinsel göndermeler yapması ya da cinsellik bağlamında dokunması mümkün olmaz.Dominant bir karakter olan Oğlak, cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Ancak bir Koç kadar ben-merkezcil olmadığı için, partnerinin duygularına ve ihtiyaçlarına karşı cevapsız değildir.Ayrıca ne kadar inatçı olursa olsun, istenmediğini düşünürse, karşısındakine diretmez.Sınırlarını ortaya koymaktan ve isteklerini alenen paylaşmaktan hiç çekinmez.Oğlak'ın en büyük dezavantajı işine odaklı beynini, cinsellik anında bile boşaltamamasıdır.
 

KARAKTER ÖZELLİKLERİ

 

Zodyak'ın onuncu burcu olan Oğlak, insanın evrendeki yerini bulma ve kendini geliştirme macerasının da onunca adımını sembolize eder. Akrep'te ve Yay'da duygular ve bilgi üzerinde kontrol elde etme çabası, Oğlak'ta otorite üzerinde kontrol yaratabilme isteğine yerini bırakır. Otorite sosyalleşmiş toplumun kurallarını, düzenlemelerini yaratarak elde edilir. Oğlaklar genellikle aslında kendilerinin uygulamak istemedikleri kuralları ve düzenlemeleri yaratmakla işe başlarlar. Amaçlarına ve hedeflerine ulaşmaktaki kararlılıkları, katı bir felsefe ve toleransı olmayan bir davranış biçimi geliştirmelerinin temel nedenidir.

Öncü nitelikteki Oğlak burcunun insanları eylemci bir ruha sahiptir. Kararlı, sebatlı ve inatçı yapıları sayesinde, girdikleri yoldan, kilitlendikleri hedeften vazgeçmeleri mümkün değildir. Liderlik ve kural koyma özellikleri taşıyan Oğlak, genellikle yönetici ya da idareci konumundadır. Pragmatik yapısı sayesinde, hedeflediğine ulaşmak için muhakak bir yöntem geliştirir. Dağkeçisiyle sembolize edilen Oğlak, tepelere tırmanmak için metodik yöntemler, sağlam araçlar kullanır. Statüko ve otorite Oğlak burcunu etkiler. İnisiyatif kullanabilirliği ve sorumluluk almaktan kaçınmaması başarısının temel anahtarıdır. Takdir edilmek ve saygı duyulmak ihtiyacı yoğun olan Oğlak, zayıf yanlarını, beceriksizliklerini açığa çıkarmaktan hoşlanmaz. Bu sahte gurur, genellikle insanlarla mesafeli bir ilişkinin doğmasına neden olur. Savunmacı ve kendinen emin tavrının altında kimi zaman özgüven eksikliği de hissedilebilir. Güvensizliği ve korkuyu zayıflık olarak nitelendiren Oğlak, bu duyguların kendisinde de olabileceğini kabul bile etmek istemez.

Oğlak insanları her tecrübenin, kendilerine olası katkılarını hesap eder. Fiziksel eylem, duygusal analiz ve mantık yürütme her zaman daha sonradan gelir. Özellikle deneyimlerinden elde ettikleri elle tutulur avantajları saptamak, harekete geçirici bir unsurdur. Oğlak istediği amaca ulaşacağını düşündüğü zaman, hiç yorulmadan, uzun saatler boyunca istikrarlı bir şekilde çalışabilir. Eğer verilen emeğin sonunda bir çıkar yoksa, Oğlak için çalışmanın da anlamı kalmaz. Espri yeteneği ve duygusu oldukça gelişkin olan Oğlak insanı, kendisi espri malzemesi olduğu zaman şiddetle tepki gösterir.

Yapılanma ve gerçeklik gezegeni Satürn tarafından yönetilen Oğlak yaşamın her alanındaki sınırlarını bilmek ve anlamak ihtiyacındadır. Erken yaşlardan itibaren geleneksel değerlere, kurallara ve düzenlemelere, topluma paralel düşünce ve davranış şekline kolayca adaptasyon sağlar. Daha sonra kişisel yaşantısında bunları reddetse bile, amaçlarına ulaşmak için sistemin içinde bulunmayı tercih eder. Oğlak bir sistem, kısıtlamalar, kurallar ve düzenlemeler olmadan, amaçlarına ulaşmakta zorluk çeker ve hatta yolunu kaybedebilir. Kurallar ve düzenlemeler ile, içinde bulunduğu sistemi ve toplumsdal yapıyı anlamaya çalışır. Oğlak için bir şeyin gerçekliği anlaşıldığında, onu manipüle etmek ve kontrol altına almak çok daha kolaydır. Bu yaklaşım genellikle Oğlakların iş dünyasında öne çıkmalarının en temel nedenidir. Genellikle Oğlak yaşından daha büyük gösterir ve gerçekten de yaşına göre çok daha olgundur.

 
 

RÜYAMDA

GÖRDÜM

 

DİĞER ASTROLOJİ KONULARI

Erkeğin kalbine giden yol Burçların nitelikleri Burcunuz ve seks Burca göre saç şekli
Burca göre annelik Gruplar ve elementler Burca göre tatil Burca göre favori pozisyon
Burca göre beslenme Entel burçlar Seks sonrası Burçlar arası gruplama
Burçlar ve çiçekler Burçların genel özellikleri Burçlar arası uyum Favori mekan
Burca göre diyet Ağacınız Burca göre karşı cins Kedi ve köpek burçları
Burca göre parfüm Burca göre anne ve babalık Burçlar ve sağlık Astroloji nedir
Burca göre tatil Burçlarda arkadaşlık Favori saatler
       

Bu Sayfayı Paylaşın

Fal | Güzel Sözler | Şarkı Sözleri | Fıkralar